Пресметка полукружна стакленички

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Ширина X
Должина Z
Висина Y
Делови на фасадата A
Делови од ѕидовите E
Клетки во деловите DРасчет полукруглой теплицы

Емисиите на стакленички Наведете димензии во милиметри

X - ширината на стаклена градина
Z - должината на стакленички
Y - Висина

Пресметка на емисиите на стакленички
A - бројот на вертикални делови на фасадата
E - бројот на вертикални ѕид делови
D - број на клетки во вертикална делови

Со варирање на бројот на делови и клетките во нив, ние избираме оптимална големина.
Големината на клетките ќе се пресметува автоматски.
Сите димензии се прикажани на слика стаклена градина.

Програмата е дизајнирана за да се пресмета материјали потребни за изградба на полукружна стаклена градина.
Пресметката може да се знае плоштина и волумен на стаклена градина, од областа на застаклување, износот на материјали за структурата, периметарот на фондацијата.Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов