Пресметката на линијата на бетонски скали

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметриБрој на газишта C

Висина на скалата Y
Должината на скалата X
Ширина на скали W
Должината на сајтот A
Дебелината на областа B

Дополнителни дебелина на Z
Полицата чекори F
Дебелината на газишта G
Дијаметар на арматура D
Заглавен вентил на сцената KИнформации за пресметка на линијата на бетонски скали


Во пресметката, можете да изберете два вида на дизајн фази.
скалилата скалилата

Легенда големина монолитен бетонски скали

Димензии дадени во милиметри.

X - Должината на скалата
Y - Висина на скалата
W - Ширина на скали.
A - Должината на сајтот. Ако вашиот скалилата во изградба површина не е предвидено, потоа во собата на должината на = 0.
В - Дебелината на областа.
Z - Дополнителни дебелина. Смета само во класичен тип на скалилата.
скалилата
F - Полицата нивоа.
G - Дебелината на чекори. Во класичен вид на скала се користи како дебелина усна F.

скалилата

Зајакнување на монолитен скалите.
Засилување обично се користи само во монолитен тип на скалилата.
Но, сето тоа зависи од вашиот проект.
Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов