Монтажа заградата

Калкулатори вашите пресметки Најави
македонски

Изработка на скала 1:

Наведете димензии во милиметри

Дијаметарот на цевката D
Дијаметар столпчиња B
Должина на навој H
Чистење Z
Пресметување на големината на изградбата менгеме

челик менгеме Наведете димензии во милиметри

D - Дијаметарот на цевката
B - Дијаметар столпчиња
H - должина на навој
Z - Чистење

Купи Градежни елементи од железо не е проблем. На продажба е парче на хардвер за сите прилики. Цевка прстиња, стеги за поправка на различни големини и цели. Но понекогаш и не може да биде една продавница тела и треба да се направи стомакот се подготвуваат.
Менгеме се состои од нишки обетка со ореви и стегање плоча. Фиба наведнува на дијаметарот на цевката и метал клип е подготвена. Во притисокот плоча дупчат две дупки. Таа го стави на игла и стисната цевка како менгеме. Често се користи во изградбата на огради, кои се прикачени на плочата стативата.Вие немате задржани пресметки.
Регистрирај се или Пријавете се дека ќе биде во можност да се спаси своите пресметки и да ги испратите по пошта.


русский afrikaans العربية беларуская български català česky cymraeg dansk deutsch ελληνική english español eesti euskal فارسی suomi français gaeilge galego עברית hrvatski magyar indonesia íslenska italiano 日本語 한국어 lietuvių latviešu македонски melayu malti nederlands norsk polski português română slovenčina slovenščina shqipe српски svenska kiswahili าษาไทย filipino türkçe українська việt ייִדיש 简体 繁體 հայերեն azərbaycan საქართველოს kreyòl ayisyen বাঙ্গালী hmoob latin esperanto हिन्दी తెలుగు ગુજરાતી ಕನ್ನಡ தமிழ் اردو қазақ монгол тоҷик o'zbek bosanski ລາວ नेपाली සිංහල ị̀gbò èdè yorùbá malagasy ខ្មែរ ਪੰਜਾਬੀ मराठी മലയാളം sugboanon sunda isizulu jawa chicheŵa hausa maya yucateco кыргыз አማርኛ kurmancî lëtzebuergesch پښتو सिन्धी samoa gàidhlig isixhosa chishona frysk af-soomaali sotho corsu hawaiʻi māori
Услуги обезбедени од страна на сајтот www.zhitov.ru
© Дмитрий Житов